Home » Vegan hayat » 7 gün vegan kahvaltı maratonu başlıyor!

vegankahvaltımaratonu

Vegan beslenmenin en zor ksımının vegan kahvaltı olduğu söylenir. Geleneksel Türk mutfağını düşünerek, yumurtayı çıkarıp, peyniri çıkarıp, sadece geriye kalan domates, salatalık ve reçele bakarsak elbette yetersiz bir kahvaltı görürüz. Ama veganlığın en güzel tarafı, şartları zorlamamıza ve yaratıcı olmamızı sağlaması.  Aslında kahvaltı seçenekleri o kadar çok ki. Bunları bazen unutsak da, bazen aklımıza yenecek hiç bir şey gelmese de, aslında biraz yaratıcılıkla ortaya neler çıkıyor! Bunu hep birlikte görelim, başkalarının vegan kahvaltılarında fikir edinebilelim, birbirimize destek olalım, birbirimize esin kaynağı olabilelim diye bir “maraton” başlatıyorum. Bize katılmak için tek yapmanız gerekn, vegan kahvaltınızın fotoğrafını çekip #7günvegankahvaltı hashtagiyle Facebook, Twitter veya Instagram’da yayınlamak.

Kimler “koşacak” bu maratonu?

İsteyen herhangi biri katılabilir. Vegan olma zorunluluğu yok. Ancak paylaşılan kahvaltı fotoğrafının %100 vegan olması gerekiyor. “Peyniri çıkarırsanız vegan olur” gibi şeyler görmek istemeyiz, bunlarla zaten her gün karşılaşıyoruz ve asıl kaçınmak istediğimiz de bu. Evde kahvaltı veya işte kahvaltı veya dışarıda kahvaltı gibi tagler koysanız da çok güzel olur, size kalmış.

2 Haziran-9 Haziran arasında istediğiniz herhangi bir gün, veya her gün, bize katılın.

Hazırlıkları tamamlayın, yarın başlıyoruz.

 

2007’den beri vegan yaşayan, beslenmeyle ilgili bilimsel yayınları okumaktan ve bunları herkesin anlayabileceği bir dille anlatmaktan zevk alan bir bilim insanı. İki vegan hamilelik geçirmiş, bu dönemde de ney veganlığı ne yogayı ne de bilimi bırakmış, öğrenme ve öğretme tutkunu biri. Beslenme eğitimi Bilinçli Vegan’ı online olarak alabilirsiniz, yoga derslerini birebir derse giderek, üniversitedeki derslerini ise ancak ünviersite öğrencisi olarak takip edebilirsiniz. İletişimde kalmanın en iyi yolu, e-mail iletişim listesine katılmak.

Comments

comments